Skip Navigation Links
Yönetim Kurulu Değerlendirme Yazısı

Değerli Ortaklarımız;

 

Yayla Şehir projesi olarak neredeyiz, nereye gidiyoruz, nereye gitmeliyiz sorusunun cevabını hep birlikte aramaya çalışalım.

 

6200 dönüm arazimizin 1/5000 ve 1/1000 imar planları onaylanmış olup son olarak da parselasyon planları Gölbaşı Belediyesinden çıkmış ve Ankara Büyük Şehir Belediyesine gönderilmiştir. Alt yapı ve üst yapı projeleri müşavir firma tarafından hazırlanmaktadır. Parselasyon planlarının onanması ile birlikte Üst Birliğimize tahmini yedibin  (7000) konut arsası, onbir (11) ticari alan arsası , üniversite alanı, akaryakıt istasyonu, özel hastane alanı vb… düşmektedir. Birliğimiz uhdesinde olan ve parselasyon planları ile parsel bazında tapuları alınmış bu projenin şu anki minimum değeri 700 - 800 milyon (yediyüz-sekizyüzmilyon) ¨  civarındadır. Arsaların ve proje kazanımları için birliğimizin harcamaları ise (borç dahil) 200 milyon (ikiyüzmilyon) ¨  civarındadır. Bu aşamada projemiz dört kat değer kazanmış durumdadır. Arazimizin Parsel planları çıktıktan sonra, kat karşılığı verilmesi halinde bu değer bir hayli yükselecektir.Şu anda her üye bir adet 1,2 villa arsasına, bir adet çok katlıdan 1,2 daire arsasına, tüm diğer kazanımların 1/2945'ine sahiptir. Bu proje bu haliyle kat karşılığı ne zaman verilerse verilsin kazandıran proje haline gelmiştir.

 

46 kooperatif üst birliğe 2012 Kasım ayı itibariyle 157 milyon (yüzelliyedimilyon) ¨ ödeme yapmıştır. Bu para ile 153 milyon (yüzelliüçmilyon)  ¨  arsaya, 30 milyon (otuzmilyon) ¨  müşavir firmaya ; imar – parselasyon projeleri, alt yapı projeleri, üst yapı projeleri, inşaat yapı ruhsatları vb. bedelleri olarak ödenmiştir.

 

Her üye kooperatifimize 2012 Aralık ayı dahil 65.100,00 (altmışbeşbinyüz) ¨  ödeme yaptı. Üst Birliğe 2012 Aralık ayı dahil 57.300,00 (elliyedibinüçyüz) ¨  ödeme yaptık. Kooperatifimizin havuzunda sekiz (8) hisse bulunmakta olup, bu hisseleri de ortaklarımız finansa etmektedirler.

 

Üst Birliğin bankalara borcu 43 milyon (kırküçmilyon) ¨, üyelerden alacağı 10 milyon (onmilyon) ¨, kasasında 6 milyon (altımilyon) ¨  olduğu hesabıyla, her üye üst birliğe 10.000,00 (onbin)  ¨  daha ödeme yapması halinde bu projenin tüm haklarına borçsuz ortak oluyoruz.

 

Kooperatif üyelerimiz aidatlarını muntazam olarak yatırmakta, bizde üst birliğimize zamanında aidatlarımızı ödemekteyiz. Üyelerimize bu hassasiyetleri nedeniyle teşekkürlerimizi arz ediyoruz.

 

Gimat Dünyasında bir Ankamall gerçeği vardır. Çok cüzi paralarla olunan bu ortaklık, ortak olanlara servet kazandırmıştır. Yeri gelmişken bu projeyi sağlığı pahasına hayata geçiren ve kooperatifimizin büyümesinin hamisi Kemal CİRAV ' a sonsuz şükranlarımızı arz etmek vefa borcumuzdur.

 

Sık sık kazmayı ne zaman vururuz sorusu ile karşılaşmaktayız. Aslında bu soru, işi ne zaman kat karşılığında veriyorsunuz olmalıdır. Bu arsaya kazma vurulmaz ancak kat karşılığı ön görüşmeler yapılabilir. Zaten onlarca yerli ve yabancı firma ile iyi niyet görüşmeleri yapılıyor. Mali, teknik ve hukuki yeterliliğini ispat eden firmalar ile yapılan çalışmalar önce komisyonlarda, komisyonda uygun bulunması halinde ise üst birlik genel kuruluna değerlendirilecektir. Sezgimiz odur ki; Sinpaş Altın Oran projesinde satılan  villa konseptine yakın değerde villalara kat karşılığı sistemi ile sahip olacağız. Bu proje statik (durağan) düşüncelerle değil, stratejik düşünce ve kararlarla sonuca ulaşacaktır. Süre konusunu arz – talep döngüsü belirleyecektir.Kat karşılığı verilme işi 6-7 ay sonrada olur, 2-3 sene sonrada olur ama sonuç olarak büyük sürprizler olmaz ise bu proje kat karşılığı verilir. Projenin bir an evvel hayata geçmesi en büyük arzumuzdur. Bu konuda gerekli çalışmalar yapılmaktadır.

 

Açık, şeffaf, güvenilir, hesap verebilen bir yönetim olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Gimat Anadolu, Özlem Konut Kooperatifler Birliğinde iki büyük kooperatiften biridir. Yaptığımız ilkeli çalışmalar ve ortaklarımızın desteği ile geldiğimiz yerden gurur duymaktayız. Çalışmalarımız ile çıtayı daha da ileriye taşımak için Gimat Anadolu yönetimi olarak üst birliğe gereken desteği vermekteyiz.

 

Saygıdeğer  ortaklarımız emanet Üst Birlikte ve Kooperatifimizde emin ellerdedir.  

 

Bir dünya şehri olacak YAYLAŞEHİR ' de komşu olabilmek dileğiyle yeni yılınızı kutlar, saygılar sunarız. 31.12.2012

 

 

Yönetim Kurulu Adına

                                                                                                        Başkan
                                                                                              

 
Güncel Haberler
Bilgilendirme Toplantısı Görselleri

Bilgilendirme Toplantı Görsellerini İncelemek İçin Tıklayınız


Üyemizin Proje İle Görüşleri

Bir üye olarak kanaatleri mi paylaşmak isterim. Uzun zaman beklememize rağmen çözüm için ciddi bir araştırma ve arayış yapıldı. Bunu anlıyoruz. Ancak düne kadar kooperatiflere ait alanların kooperatiflere verilmesi ile kooperatif üyelerinin kendi alanlarını hobi bahçesi olarak da değerlendirebileceklerini, doğru çözümün bu olduğunu düşünüyordum.

Yazının Devamını Okumak İçin Tıklayınız


DUYURU

Sayin Uyemiz, Sokağa çıkma yasağı nedeni ile ertelenen toplantımız  04 Temmuz cumartesi gunu saat 14:00 da Golbasi  santiyemizde, projenin hayata gecirilmesi ile ilgili ust birlik tarafindan bir sunum yapilacaktir.  Saglikli kararlar alinabilmesi icin tum ortaklarimizi bekliyoruz. Ayrica ortaklarimiza arazideki yerimiz gosterilecektir. Katilimlariniz onem arz etmektedir.Selam ve saygi ile Y.Kurulu Adina  Baskan Ilyas SIRIN 0 532 486 60 91 -  0 312 285 90 61


Genel Kurul Erteleme Kararı Yazısı

16.04.2020 tarih ve 31102 sayılı Resmi gazetede yayınlanan 7244 sayılı kanunun 2. maddesinin d fıkrasıyla, Kooperatiflerin Genel Kurullarının 31 Temmuz 2020 tarihi sonrasına ertelenmiştir. Gerekçeli yazıyı incelemek için tıklayınız...


Genel Kurul Ertelenme Kararı

Genel Kurulun Ertelenmesine Dair Gerekçeli Yazıyı İncelemek İçin Tıklayınız


Projemizdeki Çok Katlı ve Villaların İnşaatlarına Başlanılması Durumu, Maliyet Öngörüleri Bilgilendirmesi
DEĞERLİ ORTAKLARIMIZ;
Projemizin hayata geçirilmesi ile ilgili olarak Kooperatiflerimiz ile yapmakta olduğumuz istişare ve bilgilendirme toplantılarına, Dünyada ve Ülkemizde çıkan Covid-19 pandemisi (salgını) nedeniyle ara vermek zorunda kalınmıştır.
 
Bu doğrultuda; ekte sunduğumuz projemizle ilgili çalışmamızı tüm üyelerinizle paylaşmanızı ve bunun sonucunda şartların elvermesi halinde kooperatifinizin üyeleri ile genel kurullarınız öncesi toplantı yapmayı ve projemizi üyelerinize anlatmayı
düşünüyoruz Gerekmesi halinde üyelerinizle yapılacak olan anket çalışmasına da katkı vereceğimiz hususunda,
 
Bilgilerinizi rica ederiz.Ek: 9 Sayfa : İNCELEMEK İÇİN TIKLAYINIZ (PDF)
 

BANKA BİLGİLERİ

Sayin Uyemiz Halk Bankasi Ankara Bahcelievler Subesinden kooperatifimiz adina hesap actirmis bulunmaktayiz. Dileyen uyelerimiz aidat odeme islemlerini buradan herhangi bir masraf odemeden her hangi bir halk bank subesinden yapabilirler. S.S. GIMAT ANADOLU KONUT YAPI KOOPERATIFI IBAN NO: TR95 0001 2009 2100 0043 0015 21 Yont.Kurulu Adina Baskan Ilyas SIRIN  Tel: 0 532 486 60 91 - 0 312 285 90 61 B045