Skip Navigation Links
Yönetim Kurulu Değerlendirme Yazısı

Değerli Ortaklarımız;

 

Yayla Şehir projesi olarak neredeyiz, nereye gidiyoruz, nereye gitmeliyiz sorusunun cevabını hep birlikte aramaya çalışalım.

 

6200 dönüm arazimizin 1/5000 ve 1/1000 imar planları onaylanmış olup son olarak da parselasyon planları Gölbaşı Belediyesinden çıkmış ve Ankara Büyük Şehir Belediyesine gönderilmiştir. Alt yapı ve üst yapı projeleri müşavir firma tarafından hazırlanmaktadır. Parselasyon planlarının onanması ile birlikte Üst Birliğimize tahmini yedibin  (7000) konut arsası, onbir (11) ticari alan arsası , üniversite alanı, akaryakıt istasyonu, özel hastane alanı vb… düşmektedir. Birliğimiz uhdesinde olan ve parselasyon planları ile parsel bazında tapuları alınmış bu projenin şu anki minimum değeri 700 - 800 milyon (yediyüz-sekizyüzmilyon) ¨  civarındadır. Arsaların ve proje kazanımları için birliğimizin harcamaları ise (borç dahil) 200 milyon (ikiyüzmilyon) ¨  civarındadır. Bu aşamada projemiz dört kat değer kazanmış durumdadır. Arazimizin Parsel planları çıktıktan sonra, kat karşılığı verilmesi halinde bu değer bir hayli yükselecektir.Şu anda her üye bir adet 1,2 villa arsasına, bir adet çok katlıdan 1,2 daire arsasına, tüm diğer kazanımların 1/2945'ine sahiptir. Bu proje bu haliyle kat karşılığı ne zaman verilerse verilsin kazandıran proje haline gelmiştir.

 

46 kooperatif üst birliğe 2012 Kasım ayı itibariyle 157 milyon (yüzelliyedimilyon) ¨ ödeme yapmıştır. Bu para ile 153 milyon (yüzelliüçmilyon)  ¨  arsaya, 30 milyon (otuzmilyon) ¨  müşavir firmaya ; imar – parselasyon projeleri, alt yapı projeleri, üst yapı projeleri, inşaat yapı ruhsatları vb. bedelleri olarak ödenmiştir.

 

Her üye kooperatifimize 2012 Aralık ayı dahil 65.100,00 (altmışbeşbinyüz) ¨  ödeme yaptı. Üst Birliğe 2012 Aralık ayı dahil 57.300,00 (elliyedibinüçyüz) ¨  ödeme yaptık. Kooperatifimizin havuzunda sekiz (8) hisse bulunmakta olup, bu hisseleri de ortaklarımız finansa etmektedirler.

 

Üst Birliğin bankalara borcu 43 milyon (kırküçmilyon) ¨, üyelerden alacağı 10 milyon (onmilyon) ¨, kasasında 6 milyon (altımilyon) ¨  olduğu hesabıyla, her üye üst birliğe 10.000,00 (onbin)  ¨  daha ödeme yapması halinde bu projenin tüm haklarına borçsuz ortak oluyoruz.

 

Kooperatif üyelerimiz aidatlarını muntazam olarak yatırmakta, bizde üst birliğimize zamanında aidatlarımızı ödemekteyiz. Üyelerimize bu hassasiyetleri nedeniyle teşekkürlerimizi arz ediyoruz.

 

Gimat Dünyasında bir Ankamall gerçeği vardır. Çok cüzi paralarla olunan bu ortaklık, ortak olanlara servet kazandırmıştır. Yeri gelmişken bu projeyi sağlığı pahasına hayata geçiren ve kooperatifimizin büyümesinin hamisi Kemal CİRAV ' a sonsuz şükranlarımızı arz etmek vefa borcumuzdur.

 

Sık sık kazmayı ne zaman vururuz sorusu ile karşılaşmaktayız. Aslında bu soru, işi ne zaman kat karşılığında veriyorsunuz olmalıdır. Bu arsaya kazma vurulmaz ancak kat karşılığı ön görüşmeler yapılabilir. Zaten onlarca yerli ve yabancı firma ile iyi niyet görüşmeleri yapılıyor. Mali, teknik ve hukuki yeterliliğini ispat eden firmalar ile yapılan çalışmalar önce komisyonlarda, komisyonda uygun bulunması halinde ise üst birlik genel kuruluna değerlendirilecektir. Sezgimiz odur ki; Sinpaş Altın Oran projesinde satılan  villa konseptine yakın değerde villalara kat karşılığı sistemi ile sahip olacağız. Bu proje statik (durağan) düşüncelerle değil, stratejik düşünce ve kararlarla sonuca ulaşacaktır. Süre konusunu arz – talep döngüsü belirleyecektir.Kat karşılığı verilme işi 6-7 ay sonrada olur, 2-3 sene sonrada olur ama sonuç olarak büyük sürprizler olmaz ise bu proje kat karşılığı verilir. Projenin bir an evvel hayata geçmesi en büyük arzumuzdur. Bu konuda gerekli çalışmalar yapılmaktadır.

 

Açık, şeffaf, güvenilir, hesap verebilen bir yönetim olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Gimat Anadolu, Özlem Konut Kooperatifler Birliğinde iki büyük kooperatiften biridir. Yaptığımız ilkeli çalışmalar ve ortaklarımızın desteği ile geldiğimiz yerden gurur duymaktayız. Çalışmalarımız ile çıtayı daha da ileriye taşımak için Gimat Anadolu yönetimi olarak üst birliğe gereken desteği vermekteyiz.

 

Saygıdeğer  ortaklarımız emanet Üst Birlikte ve Kooperatifimizde emin ellerdedir.  

 

Bir dünya şehri olacak YAYLAŞEHİR ' de komşu olabilmek dileğiyle yeni yılınızı kutlar, saygılar sunarız. 31.12.2012

 

 

Yönetim Kurulu Adına

                                                                                                        Başkan
                                                                                              

 
Güncel Haberler
31 Mart 2019 Yerel Seçim Ziyaretlerimiz

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde Gölbaşı İlçemizde Belediye Başkanlığına Cumhur İttifakından MHP adayı Sayın Ramazan ŞİMŞEK  ve Millet İttifakından İyi Parti Adayı Sayın Mehmet AKSOY Birlik Yönetim ve Denetim Kurulu Üyelerimizce 13.02.2019 tarihinde ziyaret edilmişlerdir.İncelemek İçin Tıklayınız


VEFAT İLANI

Sayın Üyelerimiz; Üyelerimizden Sebia   ÖZKOÇ' un annesi Meryem ÖZKOÇ   hakkın rahmetine kavuşmuştur.  Cenazesi yarın öğlen namazına müteakip Karşıyaka Mezarlığından  kaldırılacaktır. Taziye irtibat : 0 532 372 14 14

 


Çalıştay Sunumları

12.05.2018 Tarihli Çalıştay Sunumlarını İncelemek İçin Tıklayınız.http://www.birligimiz.com.tr/12052018-tarihli-calistay-sunumlari-haberi-89.html


2018 Genel Kurul

Sayın Üyemiz Kooperatifimizin 2017 Yılına ait Olağan Genel Kurul Toplantısı, 23 Haziran 2018  tarih Cumartesi  günü saat 14:00 de Yaylabağ Mah. Serpmeler No:172 Gölbaşı / ANKARA (Merkez Şantiye Binası) adresinde ki  Toplantı Salonunda yapılacaktır. Genel Kurul Evrakları için Tıklayınız.


Bilgilendirme Toplantısı Katılım

Bilgilendirme Toplantısı Katılım Yazısını İncelemek İçin Tıklayınız


Bilgilendirme Toplantısı

Bilgilendirme Toplantısı Hakkındaki İlgili Dosyayı İncelemek İçin Tıklayınız


Çalıştay Sonuç Raporu

Çalıştay Sonuç Raporunu İncelemek İçin Tıklayınız


Yönetim Kurulundan Açıklama

Yönetim Kurulundan Açıklamanan Kararı İncelemek İçin Tıklayınız


DUYURU

Sayın Üyelerimiz, Birlik Başkanımız aynı zamanda Kooperatifimizin Yönetim Kurulu Başkanı anjiyo olmuştur. Kendisine geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz.

Gimat Anadolu K.Y.K Yönetim Kurulu

 


YAYLAŞEHİR İLE İLGİLİ

Dev projenin Birlik Yönetim Kurulu iş dünyasının tanınmış ismi Sefer Ulusoy’u ziyaret etti. Ulusoy, telefonla Ali Ağaoğlu'nu arayarak proje ile ilgili bilgi verdi. Detay İçin Tıklayınız


YENİ YILINIZ KUTLU OLSUN

Sayin Uyemiz yeni yilin tum insanliga milletimize ve Gimat Anadolu ailesine birlik beraberlik, huzur ve mutluluk getirmesi dilegiyle yeni yilinizi kutlar, saygilar sunarim. Yont.Kurulu Adina Baskan Ilyas SIRIN  


TOPLANTI

Birliğimiz Yönetimi, Birliğe bağlı 46 Kooperatif Yönetici ve Delegasyonu ile Gölbaşı Belediye Başkanı Sn. Fatih DURUAY’ın katıldığı kahvaltılı toplantıda buluştu...
Fotoğraflar için tıklayınız.


YAYLAŞEHİR PROJESİ

Yaylaşehir projemize kat karşılığı teklif daveti için TIKLAYINIZ


HAYIRLI OLSUN

Kooperatif Başkanımız İlyas Şirin Üst birliğimiz olan Baş-kent Özlem Kooperatifler birliği yönetim kurulu  başkanlığına seçilmiştir.Yeni görevinde başarılar dileriz.