Skip Navigation Links
Yönetim Kurulu Değerlendirme Yazısı

Değerli Ortaklarımız;

 

Yayla Şehir projesi olarak neredeyiz, nereye gidiyoruz, nereye gitmeliyiz sorusunun cevabını hep birlikte aramaya çalışalım.

 

6200 dönüm arazimizin 1/5000 ve 1/1000 imar planları onaylanmış olup son olarak da parselasyon planları Gölbaşı Belediyesinden çıkmış ve Ankara Büyük Şehir Belediyesine gönderilmiştir. Alt yapı ve üst yapı projeleri müşavir firma tarafından hazırlanmaktadır. Parselasyon planlarının onanması ile birlikte Üst Birliğimize tahmini yedibin  (7000) konut arsası, onbir (11) ticari alan arsası , üniversite alanı, akaryakıt istasyonu, özel hastane alanı vb… düşmektedir. Birliğimiz uhdesinde olan ve parselasyon planları ile parsel bazında tapuları alınmış bu projenin şu anki minimum değeri 700 - 800 milyon (yediyüz-sekizyüzmilyon) ¨  civarındadır. Arsaların ve proje kazanımları için birliğimizin harcamaları ise (borç dahil) 200 milyon (ikiyüzmilyon) ¨  civarındadır. Bu aşamada projemiz dört kat değer kazanmış durumdadır. Arazimizin Parsel planları çıktıktan sonra, kat karşılığı verilmesi halinde bu değer bir hayli yükselecektir.Şu anda her üye bir adet 1,2 villa arsasına, bir adet çok katlıdan 1,2 daire arsasına, tüm diğer kazanımların 1/2945'ine sahiptir. Bu proje bu haliyle kat karşılığı ne zaman verilerse verilsin kazandıran proje haline gelmiştir.

 

46 kooperatif üst birliğe 2012 Kasım ayı itibariyle 157 milyon (yüzelliyedimilyon) ¨ ödeme yapmıştır. Bu para ile 153 milyon (yüzelliüçmilyon)  ¨  arsaya, 30 milyon (otuzmilyon) ¨  müşavir firmaya ; imar – parselasyon projeleri, alt yapı projeleri, üst yapı projeleri, inşaat yapı ruhsatları vb. bedelleri olarak ödenmiştir.

 

Her üye kooperatifimize 2012 Aralık ayı dahil 65.100,00 (altmışbeşbinyüz) ¨  ödeme yaptı. Üst Birliğe 2012 Aralık ayı dahil 57.300,00 (elliyedibinüçyüz) ¨  ödeme yaptık. Kooperatifimizin havuzunda sekiz (8) hisse bulunmakta olup, bu hisseleri de ortaklarımız finansa etmektedirler.

 

Üst Birliğin bankalara borcu 43 milyon (kırküçmilyon) ¨, üyelerden alacağı 10 milyon (onmilyon) ¨, kasasında 6 milyon (altımilyon) ¨  olduğu hesabıyla, her üye üst birliğe 10.000,00 (onbin)  ¨  daha ödeme yapması halinde bu projenin tüm haklarına borçsuz ortak oluyoruz.

 

Kooperatif üyelerimiz aidatlarını muntazam olarak yatırmakta, bizde üst birliğimize zamanında aidatlarımızı ödemekteyiz. Üyelerimize bu hassasiyetleri nedeniyle teşekkürlerimizi arz ediyoruz.

 

Gimat Dünyasında bir Ankamall gerçeği vardır. Çok cüzi paralarla olunan bu ortaklık, ortak olanlara servet kazandırmıştır. Yeri gelmişken bu projeyi sağlığı pahasına hayata geçiren ve kooperatifimizin büyümesinin hamisi Kemal CİRAV ' a sonsuz şükranlarımızı arz etmek vefa borcumuzdur.

 

Sık sık kazmayı ne zaman vururuz sorusu ile karşılaşmaktayız. Aslında bu soru, işi ne zaman kat karşılığında veriyorsunuz olmalıdır. Bu arsaya kazma vurulmaz ancak kat karşılığı ön görüşmeler yapılabilir. Zaten onlarca yerli ve yabancı firma ile iyi niyet görüşmeleri yapılıyor. Mali, teknik ve hukuki yeterliliğini ispat eden firmalar ile yapılan çalışmalar önce komisyonlarda, komisyonda uygun bulunması halinde ise üst birlik genel kuruluna değerlendirilecektir. Sezgimiz odur ki; Sinpaş Altın Oran projesinde satılan  villa konseptine yakın değerde villalara kat karşılığı sistemi ile sahip olacağız. Bu proje statik (durağan) düşüncelerle değil, stratejik düşünce ve kararlarla sonuca ulaşacaktır. Süre konusunu arz – talep döngüsü belirleyecektir.Kat karşılığı verilme işi 6-7 ay sonrada olur, 2-3 sene sonrada olur ama sonuç olarak büyük sürprizler olmaz ise bu proje kat karşılığı verilir. Projenin bir an evvel hayata geçmesi en büyük arzumuzdur. Bu konuda gerekli çalışmalar yapılmaktadır.

 

Açık, şeffaf, güvenilir, hesap verebilen bir yönetim olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Gimat Anadolu, Özlem Konut Kooperatifler Birliğinde iki büyük kooperatiften biridir. Yaptığımız ilkeli çalışmalar ve ortaklarımızın desteği ile geldiğimiz yerden gurur duymaktayız. Çalışmalarımız ile çıtayı daha da ileriye taşımak için Gimat Anadolu yönetimi olarak üst birliğe gereken desteği vermekteyiz.

 

Saygıdeğer  ortaklarımız emanet Üst Birlikte ve Kooperatifimizde emin ellerdedir.  

 

Bir dünya şehri olacak YAYLAŞEHİR ' de komşu olabilmek dileğiyle yeni yılınızı kutlar, saygılar sunarız. 31.12.2012

 

 

Yönetim Kurulu Adına

                                                                                                        Başkan
                                                                                              

 
Güncel Haberler
Genel Kurul Bilgilendirme

 

Okumak İçin Tıklayınız


Davet

Sayın Üyemiz Kooperatifimizin Genel Kurulu 15 Haziran 2014 Pazar Günü Saat 10:30 da M.E.B Başkent Öğretmenevi Emniyet Mahallesi Milas Sokak No: 01 Beşevler / ANKARA  (Gazi Hastanesi Karşısı) adresinde yapılacaktır. Yemek Rezervasyonu için 12 Haziran 2014 Perşembe gününe kadar  Genel Kurula gelecek olan üyelerimizin ve yakınlarının kişi sayılarını kooperatif merkezine bildirmeleri önemle rica olunur. İrtibat 0 312 285 90 61 –  0 533 482 00 07


Taziye

Sayın Üyelerimiz; Kooperatifimizin Üyelerinden  Yılmaz ÖZGÜVEN 20 Mayıs 2014 Tarihinde Hakkın Rahmetine Kavuşmuştur 
Aile Efratına Başsağlığı Dileriz Yönetim Kurulu Adına  İlyas ŞİRİN Taziye için irtibat : Oğlu Metin ÖZGÜVEN 0 532 392 68 28

 


2013 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı

Sayın Üyelerimiz Kooperatifimizin 2013 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı, 15 Haziran 2014 Pazar günü saat 10:30’ da ekte  sunmuş olduğumuz gündem maddelerini görüşüp karara bağlamak üzere, M.E.B Başkent Öğretmenevi Emniyet Mahallesi Milas Sokak No: 01 Beşevler / ANKARA  (Gazi Hastanesi Karşısı) adresindeki toplantı salonunda yapılacaktır.

 

Ek 1:  Genel Kurul Çağrı Yazısı

Ek 2:  Gündem Maddeleri

Ek 3:  Vekaletname


YAYLAŞEHİR PROJESİNİN İHALE İLANI, ULUSAL BASINDA

YAYLAŞEHİR PROJESİNİN İHALE İLANI, ULUSAL BASINDA
 

9 MAYIS 2014 TARİHİNDE İLANDA ÇIKAN MİLLİYET GAZETESİ SAYFA 2'DE VE 
SABAH GAZETESİ SAYFA 13'DE YER ALMAKTADIR.

HABERLE İLGİLİ DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ.

 


KOOPERATİFLERİN ARAZİ ÜZERİNDEKİ YERLERİ (VİDEO)

KOOPERATİFLERİN ARAZİ ÜZERİNDEKİ YERLERİ (VİDEO)


İlyas Şirin'in Akgöl Evleri Kooperatifi 2013 Yılı Olağan Genel Kurulundaki Konuşması

İlyas Şirin'in Akgöl Evleri Kooperatifi 2013 Yılı Olağan Genel Kurulundaki Konuşması


Üst Birliğimizin Teşekkür Yazısı 28.02.2014

Üst Birliğimizin Teşekkür Yazısı 28.02.2014


Başkent özlem Davet ve Başkan İlyas Şirin Düşünceler

Başkent özlem Davet ve Başkan İlyas Şirin Düşünceler .26.02.2014 


Kooperatifimizin Ada Parsel Konumuna Göre Haritadaki Yeri

 

Kooperatifimizin Ada Parsel Konumuna Göre Haritadaki Yerini Förmek İçin Tıklayınız 17.12.2013


Üst Birlikten Gelen Yazı Şerefiyeler İle İlgili

Şerefiye Kitapçığını Görüntülemek İçin Tıklayınız. 16.12.2013

 

Şerefiyeleri Görüntülemek için tıklayınız 16.12.2013


Villa parsel Yerleri
 
 

 


İlyas Şirin Kura Çekim Konuşması
 

Kura Çekim Videosu
 

Kentsel Tasarım

Kentsel Tasarım isimli dosyayı indirmek için tıklayınız. 


Projemizin Tanıtımı