Skip Navigation Links
Başkent özlem Davet ve Başkan İlyas Şirin Düşünceler

Bu Davet Yazısı Üst Birlik Tarafından Ekleri olan Sözleşme Tasarısı, Tanıtım Kitapçığı
ve İmar Durum Evrakları ile Birlikte Türkiye' nin 40 Saygın Firmasına Gönderilmiştir.

Sizleri,

 

            Gölbaşı Ankara ili, Gölbaşı Belediyesi sınırları içinde bulunan Yaylabağ Mahallesinde UYDUKENT yapımına davet ediyoruz.

            Toplamda 9374 konut, Ticari ve sosyal tesisleri ile bu UYDUKENT’i birlikte gerçekleştirmeyi arzuluyoruz.

            Yapımı planlanan UYDUKENT ; Ankara İli, Gölbaşı İlçesinde, Yaylabağ Toplu Konut Alanı olarak planlanmış olup  yaklaşık 833,4 ha’lık bir alandır. Ankara merkezinin 15 km güneyinde, Çankaya ilçesinin 7 km güneyinde, Gölbaşı ilçesinin 3 km doğusunda yer almaktadır.

            Birliğimiz, 45 kooperatifin katılımıyla kurulmuş olup, bünyemizde bulunan kooperatifler kendi bünyesinde hitap ettiği elit üyelerden oluşmaktadır. Birlik yönetimimiz son Genel Kurul kararı ile kat karşılığı inşaat sözleşmesi ve inşaatını yaptırmaya yetkilidir.

            Gölbaşı Yaylabağ Toplu Konut Alanı Projesinin gerçekleştirileceği alan, Gölbaşı Belediyesi’nin 10 Mart 2005 tarih ve 66 Sayılı Belediye Meclis Kararı ile “Toplu Konut Alanı” olarak belirlenmesi uygun görülmüş ve Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 17 Haziran 2005 tarih ve 1642 sayılı kararı ile de bu karar onaylanmıştır.

            Proje alanına 1/25000 ölçekli “2023 Başkent Ankara Çevre düzeni Planı” ve “Gölbaşı Özel Çevre Koruma Bölgesi Çevre Düzeni Planı”nda Toplu Konut Alanı olarak yer almaktadır. Bu planlara uygun olarak hazırlanan 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı ilgili kurumlarca onaylanmış ve yürürlüğe girmiştir. Planlama çalışmaları sonucunda, parselasyon planları hazırlanmış ve ilgili kurumlarca onaylanarak imar tapuları alınmıştır. Ayrıca, alana ilişkin Kentsel Tasarım Planı ilçe belediyesince onaylanarak yürürlüğe girmiştir.

            Proje alanına, Gölbaşı merkezinden doğu batı yönünde Polis Akademisi ve Tek Tesislerinden asfalt yol ile Çankaya’dan ise güney yönünde TRT Oran Tesisleri’nden ulaşım sağlanmaktadır. Trafo yapılmış, şantiye binası hazır haldedir.

             Proje alanının batısında, Gölbaşı yerleşkesi ile proje alanı arasında, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından gerçekleştirilen yaklaşık 6000 konutluk TOKİ Örencik Konutları bulunmaktadır. Proje alanının kuzeyi İmrahor Vadisi ile çevrilidir ve bu alan Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından konut ve rekreasyon alanı olarak planlanmaktadır. Proje alanının güney doğusu ise ağaçlandırılacak alan bulunmaktadır.

        

             S.S. Başkent Özlem Konut Yapı Kooperatifleri Birliği tarafından, Gölbaşı İlçesi Yaylabağ Köyü’nde gerçekleştirilmesi planlanan bu  proje Arsa/Kat Karşılığı Konut Yapımı  modeli  ihale ile gerçekleştirilecektir. Alan büyüklüğü 833,4 ha., konut sayısı  9374  ve bölgede yaşayacak nüfus 38.850 kişi olarak planlanmıştır.  Gölbaşı Yaylabağ Toplu Konut Alanı Projesinin gerçekleştirilme süresi 5 yıl olarak belirlenmiştir. Bu projede itici güç halen birliğin mevcut olan aktif 3000  üyesidir.  Bu üyelerin her birisi birer satış temsilcisi gibi projenin tanıtımında görev alacak aktörlerdir.

            

            Ekte İdari ve Teknik Bilgilerini sunduğumuz bu projede, Sizi Çözüm Ortağı  olmaya davet ediyoruz.

 

             Söz konusu projede, birlikte olma dileğiyle.

 

 BİRLİK YÖNETİM KURULU

 

 

 

 

Başkanımız İlyas ŞİRİN' in Düşüncelerini Aktaran Yazısı

 

            Değerli üyelerimiz.

 

            Desteğinizle seçildiğim Özlem Konut Kooperatifler birliğindeki kat karşılığı ve diğer çalışmalar hakkında sizlere bilgi sunmak arzusundayım.

 

            2013 yılında yapılan Üst Birliğimiz Kongresinin en önemli kararı Yönetim Kuruluna KAT KARŞILIĞI inşaat yapım sözleşmesi yetkisinin verilmesiydi.Bu yetki ile onlarca firma ve kurumla görüştük ve bazı aşamalar kaydettik.Bu çalışmalar halen devam etmektedir.

 

            Bu projeyi yapabilecek yeterlilikteki 40 firmaya davetiye çıkardık.Bu firmaların tekliflerini 30 Marta kadar bekleyeceğiz. Bu firmalardan ayrıca randevü talebinde bulunup görüşmeler yapılması yoluna gidilecektir.Bu görüşmelerle firmalara projemiz anlatılacak ve teklif vermeleri sağlanmaya çalışılacaktır. Bu çalışmalardan da bir sonuç alınmaması halinde açık ihale yöntemine başvurulacaktır. Bu yöntemle arsamıza Yurt içinden ve Yurt dışından müteahhitler bulunmaya çalışılacaktır.

 

            Bu çalışmalardan sonra Arsayı kat karşılığı veremiyorsak üç önemli noktayı düşünmemiz lazımdır.

           

            a) Arsayı üyelerimizin ekonomik durumlarına uygun bir katkı payı ile verebilmedeki israrımız

            b) Arsanın büyüklüğü nedeniyle mali güçü yüksek yüklenici bulma zorluğu

            c) Arsanın cevresin henüz yeteri kadar gelişmediği gerçeği sayılabilir.

 

            Bu üç maddede özetlediğimiz zorluklara rağmen arsa kat karşılığı hemen verilebilir.Bizim istediğimiz üyelerimizi üzmeden ve üyelerimize çok katkı sağlayan bir kat karşılığı anlaşması yapmaktır. Önemli olan üyelerimizin menfaatıdır.Üyelerimizin menfaati düşünülmemiş olsaydı bu arsa çoktan kat karşılığı verilirdi. 150-250000 ¨ arasında katkı ile burayı yapalım diyen firmalarla anlaşma sağlamak mümkün olurdu.Bu yetki yönetim kurulunda da vardır.Biz üyelerimizin menfaati için uğraşıyor ve uygun bir yol arıyoruz.Şayet burayı sizleri borç yükü altına sokmadan ve seçilmeyi bile risk ederek direniyorsak bunu üyelerimizin anlaması ve algılaması gereklidir.Biz olması gerekeni yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz.Bizleri çok sıkıştırarak acele ile güvensiz bir yola girmemize vesile olmayacağınıza inanıyorum.        Büyük işleri başarmış bir yönetimin iyi algılanması ve desteklenmesi lazımdır.

            2014 yılı içerisinde kat karşılığı anlaşma sağlanamaz ise üye aidatlarının düşürülmesi söz konusu olacaktır.Üyelerimiz bu projeden ANKAMALL gibi servet sahibi olacaklardır.Aidatlarını zamanında ödeyerek bizleri üst birlik nezdinde teşekküre layık kılan siz değerli ortaklarımıza şükranlarımızı arz ederiz.

            Sabrettik ve sabırla sonuca gideceğiz.Yakın sayılacak bir zamanda hayallerinizin gerçekleşeceğini göreceksiniz.                                                                                                                              

                                                                                                                                                                                     Yönetim Kurulu Adına

                                                                                                                              Başkan

                                                                                                                                

 
Güncel Haberler
31 Mart 2019 Yerel Seçim Ziyaretlerimiz

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde Gölbaşı İlçemizde Belediye Başkanlığına Cumhur İttifakından MHP adayı Sayın Ramazan ŞİMŞEK  ve Millet İttifakından İyi Parti Adayı Sayın Mehmet AKSOY Birlik Yönetim ve Denetim Kurulu Üyelerimizce 13.02.2019 tarihinde ziyaret edilmişlerdir.İncelemek İçin Tıklayınız


VEFAT İLANI

Sayın Üyelerimiz; Üyelerimizden Sebia   ÖZKOÇ' un annesi Meryem ÖZKOÇ   hakkın rahmetine kavuşmuştur.  Cenazesi yarın öğlen namazına müteakip Karşıyaka Mezarlığından  kaldırılacaktır. Taziye irtibat : 0 532 372 14 14

 


Çalıştay Sunumları

12.05.2018 Tarihli Çalıştay Sunumlarını İncelemek İçin Tıklayınız.http://www.birligimiz.com.tr/12052018-tarihli-calistay-sunumlari-haberi-89.html


2018 Genel Kurul

Sayın Üyemiz Kooperatifimizin 2017 Yılına ait Olağan Genel Kurul Toplantısı, 23 Haziran 2018  tarih Cumartesi  günü saat 14:00 de Yaylabağ Mah. Serpmeler No:172 Gölbaşı / ANKARA (Merkez Şantiye Binası) adresinde ki  Toplantı Salonunda yapılacaktır. Genel Kurul Evrakları için Tıklayınız.


Bilgilendirme Toplantısı Katılım

Bilgilendirme Toplantısı Katılım Yazısını İncelemek İçin Tıklayınız


Bilgilendirme Toplantısı

Bilgilendirme Toplantısı Hakkındaki İlgili Dosyayı İncelemek İçin Tıklayınız


Çalıştay Sonuç Raporu

Çalıştay Sonuç Raporunu İncelemek İçin Tıklayınız


Yönetim Kurulundan Açıklama

Yönetim Kurulundan Açıklamanan Kararı İncelemek İçin Tıklayınız


DUYURU

Sayın Üyelerimiz, Birlik Başkanımız aynı zamanda Kooperatifimizin Yönetim Kurulu Başkanı anjiyo olmuştur. Kendisine geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz.

Gimat Anadolu K.Y.K Yönetim Kurulu

 


YAYLAŞEHİR İLE İLGİLİ

Dev projenin Birlik Yönetim Kurulu iş dünyasının tanınmış ismi Sefer Ulusoy’u ziyaret etti. Ulusoy, telefonla Ali Ağaoğlu'nu arayarak proje ile ilgili bilgi verdi. Detay İçin Tıklayınız


YENİ YILINIZ KUTLU OLSUN

Sayin Uyemiz yeni yilin tum insanliga milletimize ve Gimat Anadolu ailesine birlik beraberlik, huzur ve mutluluk getirmesi dilegiyle yeni yilinizi kutlar, saygilar sunarim. Yont.Kurulu Adina Baskan Ilyas SIRIN  


TOPLANTI

Birliğimiz Yönetimi, Birliğe bağlı 46 Kooperatif Yönetici ve Delegasyonu ile Gölbaşı Belediye Başkanı Sn. Fatih DURUAY’ın katıldığı kahvaltılı toplantıda buluştu...
Fotoğraflar için tıklayınız.


YAYLAŞEHİR PROJESİ

Yaylaşehir projemize kat karşılığı teklif daveti için TIKLAYINIZ


HAYIRLI OLSUN

Kooperatif Başkanımız İlyas Şirin Üst birliğimiz olan Baş-kent Özlem Kooperatifler birliği yönetim kurulu  başkanlığına seçilmiştir.Yeni görevinde başarılar dileriz.